زونکن A4

زونکن A4

مقدمه: امروزه وقتی به ادارات پای می‌گذاریم در هریک از اتاق‌ها تعدادی زونکن A4 مشاهده می‌کنیم که درون آن کاغذ گذاشته شده است. این زونکن‌ها به ترتیب تاریخ یا موضوع در کمدهای بایگانی مدارک به‌صورت منظم در کنار یکدیگر قرار داده شده‌است. زونکن باعث می‌شود اسناد را بدون جابجا شدن از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد.. زونکن A4 از رنگ‌ و جنس‌های مختلف تولید گردیده و ادارات مختلف از آن استفاده می‌نمایند. تولیدی زونکن تاپ تک سایز های مختلف زونکن A4 و زونکن A5 را بابالاترین کیفیت تولید مینماید.

زونکن جهت بایگانی

برای معرفی زونکن ابتدا چند سوال مطرح می‌گردد. آیا تابه‌حال شده که به دنبال اسنادی بگردید که تا دیروز جلوی چشمتان باشد اما امروز آن را پیدا نمی‌کنید؟

آیا تا به‌حال شده که کشور پر از کاغذ خود را برای پیدا کردن یک کاغذ یا فاکتور مهم زیر و رو کرده باشید و آن را پیدا نکنید؟

امروزه خرید برخی لوازم موجود در بازار کمک بسیاری به افراد می‌کند. اینکه ساعت‌های بسیاری را به‌دنبال اسنادی بگردیم که مهم و مورد نیاز است باعث می‌گردد از این نوع لوازم استفاده کنیم. زونکن یکی از اقلام مهم است که تولید و فروش آن کمک شایانی در صرف وقت به افراد می‌کند. بسیاری از مردم عامه فکر می‌کنند که زونکن فقط مخصوص ادارات و قسمت بایگانی می‌باشد. اما بسیاری از افراد هستند که کاغذهای موجود در اتاقشان از بایگانی یک اداره بیشتر است. این نوع افراد برای پیدا کردن یک کاغذ وقت خود را صرف جستجو کنند باعث می‌شود به دنبال راهکار مفیدی برای حل این مساله باشند. روبرو شدن با کوهی از کاغذ در اتاق کار باعث می‌شود افراد مختلف از این جنس کاربردی استفاده نمایند. افرادی که در قسمت حسابداری فروشگاه و ادارات کار می‌کنند نیز روزانه با زونکن سروکار دارند.

زونکن A4

زونکن چیست؟

زونکن پوشه ای از جنس مقوا، پلاستیک و چوب می‌باشد که برای دسته بندی و بایگانی کاغذ از آن استفاده می‌گردد. زونکن  به‌وسیله حلقه ای فلزی که در وسط آن قرار دارد کاغذهایی که سوراخ شده اند را در خود محکم به‌گونه ای که از هم جدا نشوند نگه می‌دارد و کاغذها را  درون خود نگهداری می‌کند.

زونکن در رنگ‌های مختلف

امروزه بیشترین استفاده در ادارات و فروشگاهها را کاغذ A4 تشکیل می‌دهد. این کاغذ از نظر سایز بیشترین کاربرد را دارد به همین دلیل خرید زونکن A4 یکی از ضروریات به‌شمار می‌آید. دسته‌بندی در آن بسیار راحت است. دسترسی به یک بایگانی مستندات که ممکن است دیر یا زود به آن نیاز داشته باشیم با این محصول بسیار راحت است.

اختراع رونکن چه کمکی به افراد کرد؟

وقتی فردریک زونکن این اختراع را انجام می‌داد شاید فکرش را هم نمی‌کرد که بسیاری از بایگانی‌های اداری، مالی و حتی نگهداری اوراق در منازل با این اختراع جمع بندی و بسیار در دسترس قرار گیرد.

تنوع در رنگ‌بندی آن باعث می‌شود رنگ مورد نظر خود را با خیال راحت انتخاب کرده. بسیاری از ادارات برای جمع‌بندی سال مالی خود از یک نوع رنگ استفاده می‌نمایند.این محصول در برابر فشار بسیار مقاوم هستند و به‌راحتی خراب نمی‌شوند. لبه‌های این نوع زونکن در هنگام تولید لبه‌ فلزی و در برخی دیگر ساده است. همچنین زونکن A4 با رویه پلاستیکی و جنس مقاوم ضد رطوبت بوده و به‌راحتی از بین نمی‌رود و همین موضوع ماندگاری آن را تضمین می‌کند.

در بیشتر ادارات از زونکن مقوایی با بدنه پلاستیکی استفاده می‌شود. ماندگاری بالا و کیفیت محصول باعث خرید این جنس بین مصرف کنندگان می‌شود. اما مکان جغرافیایی شخص بسیار مهم است. استفاده از نوع مقوایی در مناطق شرجی که رطوبت بالایی دارد توصیه نمی‌گردد. فرسایش این نوع زونکن در هوای مرطوب بسیار بالا است.

 

خرید زونکن A4

استفاده مکرر در ادارات دولتی از این محصول و ایستاده قرار دادن آن بعد از مدتی آن را دچار فرسایش می‌کند. استفاده از زونکن با لبه فلزی بسیار کمک می‌کند که از فرسایش سریع زونکن جلوگیری گردد. خرید زونکن A4 در بسیاری از فروشگاه نوشت افزار و لوازم تحریر امکان‌پذیر می‌باشد. قیمت زونکن A4 بر اساس کیفیت زونکن صورت می‌گیرد. جنس نازک و پوشش روی زونکن و استفاده از رنگ‌های معمولی قیمت زونکن را پایین‌تر محاسبه می‌کند. اما جنس با کیفیت بدنه و استفاده از مواد استاندارد موجود در کارخانه‌ها باعث تولید زونکن A4 مرغوب می‌گردد. استفاده از چند لایه مقوا که اصطلاحا به آن لمینت گفته می‌شود باعث می‌گردد استحکام این نوع زونکن حفظ گردد.

برای محافظت از اسناد از چه وسیله‌ای استفاده کنیم؟

برای محافظت از اوراق درون آن تولید کنندگان این اجناس را چند سایز بزرگتر از سایز اوراق تولید می‌کنند. دلیل این کار محافظت از بیرون زدگی اسناد و پارگی آنان است. خرید زونکن ارزان در بین مردم از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده مکرر و تعداد بسیار بالا در ادارات باعث گردیده که زونکن‌هایی با کیفیت و با قیمت مناسب در دسترس مصرف کنندگان قرار گیرد.

در دنیای امروز استفاده از برنامه سیستمی و بایگانی‌های سیستمی در همه جای دنیا مرسوم است. اما حفظ بایگانی چاپی در تمامی ارگان‌های دولتی امری ضروری است. ثبت اسناد مالی سیستمی امری ضروری است اما مامور حسابرس که هر ساله به ادارات سر می‌زند بعد از بررسی اسناد مالی سیستمی ملاک خود را اسناد چاپی قرار می‌دهد. دیدن فاکتور خرید از فروشگاه، مهر و امضای کارپرداز و امضای مشاور مالی اداره و در نهایت تایید و امضای ریاست اداره همگی باید به صورت دستی در ذیل تمام فاکتورها باشد. همچنین در بسیاری از فروشگاه‌ها فاکتور خرید و فروش، اسناد مربوط به باربری، پرداخت دستمزد به کارگران خود را چاپ کرده و برای نگهداری در زونکن قرار می‌دهند.

 

برخی از ادارات بعد از چند سال به دلایل مختلف مجبور به اسباب کشی می‌شوند. خرید زونکن بهترین گزینه برای مرتب بودن اوراق می‌باشد. زونکن باعث می شود کلیه اسناد بدون جابجا شدن از مکانی به مکان دیگر منتقل گردد. بر روی جلد زونکن قسمتی پلاستیکی وجود دارد که کاغذ باریکی درون آن قرار دارد. این کاغذ جهت هرگونه یادداشت می‌باشد. نوشتن سال مالی یکی از مواردی است که به تفکیک ماه‌های مختلف بر روی کاغذ نوشته می‌شود. این کاغذ نوعی اتیکت به‌حساب می‌آید. با این روش بسته به هر نوع اسنادی که در زونکن قرار دارد می‌توان نام‌گذاری را انجام داد.

پیشنهاد ما به شما این است که با کمی صرف وقت در بازار،  قیمت زونکن A4 را می‌توان بررسی کرد. همانطور که در ابتدا گفته شد قیمت زونکن بر اساس مواد بکار رفته در تولید زونکن می‌باشد. ما خرید زونکن ارزان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

انواع زونکن A4 در طرح ها و رنگ های مختلف

ویژگی ها:۷/۵ سانتی – کتان – لبه فلز – تیگل دار – قفل دار ثابت

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *